U 17 с равенство срещу „Монтана”

07 Февруари 2018, 16:12     0

Юношите-младша възраст на „Ботев”-Враца завършиха наравно 2:2 с връстниците си от „Монтана”. Двубоят се игра днес на терена с изкуствена настилка в парк “Огоста”. Още в 6-ата минута домакините откриха резултата след детинска грешка на вратаря Денис Йонков. Любомир Веселов проби от дясно и прати топката в обратния ъгъл на вратата на врачани за 1:0. В 37-ата минута Никола Николов от „Монтана” фаулира грубо в наказателното поле Ангел Дойчинов и реферът Вени Живков не се поколеба да отсъди 11 – метров наказателен удар. Потърпевшият застана зад топката и не сгреши за 1:1. При този резултат завърши първата част на мача. Второто полувреме отново не започна по най-добрия начин за врачани. В 60-ата минута домакините поведоха с 2:1 след центриране от корнер. Защитата на „Ботев” проспа положението. Денис Димитров центрира в наказателното поле, където Никола Николов бе оставен непокрит и от непосредствена близост с глава прати топката в мрежата на гостите. Малко след това „Монтана” остана с човек по-малко след червен картон на Димитров. „Ботев” стигна до равенство след заучена комбинация от корнер. Радослав Батов центрира прострелно и Алекзандър Петров оформи крайното 2:2. Следващата проверка на U 17 на „Ботев” е на 13 февруари – вторник. Тогава тимът на „Монтана” ще върне визитата на врачани. Двубоят започва от 11.00 часа на изкусвения терен в спортен комплекс „Христо Ботев”.