Разгромно поражение за U 19 в Русе

07 Март 2018, 13:20     0

„Ботев”-Враца претърпя поредно разгромно поражение в първенството в елитната група U 19. Момчетата на Любен Любенов отстъпиха като гости с 8:0 на връстниците си от „Дунав”-Русе. Двубоят бе от 17 кръг на шампионата, като врачани отново използваха доста по-малки футболисти. На полувремето резултатът бе 2:0 в полза на домакините. И двете попадения отбеляза Константин Цветанов. През втората част Пламен Петков реализира хеттрик. С два гола се отчете и Димитър Илиев, а веднъж във вратата на врачани се разписа и Валентино Макавеев. След тази загуба задачата на „Ботев” да се спаси от изпадане от елитната група изглежда почти невъзможна, въпреки, че на теория врачани все още имат своите шансове. Във временното класиране момчетата на Любен Любенов заемат предпоследното 15-о място само с 5 спечелени точки. В следващия кръг отборът на „Ботев” е домакин на „Пирин”-Благоевград. Двубоят е на 10 март – събота от 14.30 часа на стадион „Христо Ботев” във Враца.