Признание - стипендии за талантливи деца от Монтана

09 Ноември 2023, 19:24

Десет деца от Монтана получиха стипендиите от Общината за постигнати резултати в науката, изкуството и спорта. Пет са носителите на годишна стипендия от 1 500 лв, още толкова еднократна стипендия от 500 лв.

Финансовите стимули са определени по реда на Наредбата за финансовото стимулиране на ученици с изявени дарби. Специален диплом придружава стипендията, за която се кандидатства всяка година. Зорница активно тренира  Винг чун от пет години, иска да постигне големи успехи.

Зорница, тренира винг чун:
Най-много се зарадвах, когато на едно състезание победих няколко момчета от Пловдив, те бяха много силни.

Рая е завоювала десетки медали от турнири по самбо и джудо.

Рая, тренира джудо и самбо:
Имам няколко награди за Спортист на година. Искам да стигна много нагоре, да постигна много до републикански шампион.

Иван пък е добър в бокса, той също ще бъде подпомогнат от община Монтана.

Иван, тренира бокс:
Имам турнири спечелени в Ботевград и Враца, категория 63,5, искам да стигна до върха, възможно най-скоро.

Рая, тренира бокс:
Тази година постигнах много успехи, участвах в турнир в ОАЕ, с цел да развием бокса при девойките,  аз победих станах първа , републиканските шампионати спечелих също и за мен тази година постигнах много.

Повечето от младите надежди в спорта получават стипендия за поредна година.