„Монтана” и „Витоша” не се победиха

18 Януари 2018, 12:48     0

Отборите на „Монтана” и „Витоша”-Бистрица не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1 в контролна среща. Двубоят се игра на изкуствения терен в Правец. Футболистите на Ферарио Спасов първи поведоха в резултата с гол от дузпа. В 43-ата минута Иван Коконов бе задържан от защитник на „Витоша” и реферът не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Борислав Балджийски, който не сгреши от бялата точка за 1:0. В началото на второто полувреме дошлият на проби от третодивизионния „Първа атомна” полузащитник Сава Савов стреля опасно от около 30 метра, но топката срещна напречната греда и излезе в аут. В 67-ата минута гредата отново спаси тима на „Витоша” след удар на 21-годишния французин Лени. Две минути преди последния съдийски сигнал отборът от Бистрица стигна до изравнителното попадение след удар на Ангел Стоянов. Това бе втората контролна среща за „Монтана” от началото на зимната подготовка. В първата проверка, която също се игра в Правец момчетата на Ферарио Спасов се наложиха с класическото 3:0 над „Миньор”-Перник.