Четвърта победа за „Монтана” в Адреатическата лига

08 Март 2018, 13:45     0

Баскетболистките на „Монтана” записаха четвърта поредна победа в Адриатическата лига за жени. Момичетата на Стефан Михайлов надиграха като домакини тима на „Берое”-Стара Загора със 79:74 точки. Мачът започна добре за домакините, които поведоха в първите минути, но гостите не позволиха голямо откъсване. След края на първата част тимът на „Монтана” водеше само с точка - 24:23. В началото на втория период гостите обърнаха резултата, но скоро момичетата на Стефан Михайлов си върнаха водачеството и на почивката бяха с 4 точки – 42:38. Последваха равностойни трета и четвърта части, но в крайна сметка монтанчанки успяха да задържат преднината си и да спечелят със 79:74 точки. С по 16 точки се отчетоха Даниела Петева и Димана Макариева, а съотборничката им Христина Иванова добави 13. За тима на „Берое” най-резултатна бе Гергана Иванова с 21 точки. По 12 точки реализираха Ралица Нанева, Габриела Костова и Виолина Кочева. Успехът бе 9-и за момичетата на Стефан Михайлов в Адреатическата лига. Те имат и 4 загуби и продължават да са в челото на класирането заедно със състава на „Цинкарна Целе”. В следващия последен кръг те ще играят с третия във временното класиране „Будучност”. Мачът ще бъде решаващ за крайното класиране на българския тим.