По повод патронния си празник: ППМГ награди ученици за високи национални постижения

  12.05.2026 19:37

А по повод патронния празник и 55-годишнината от създаването на Профилираната природо-математическа гимназия „Акад. Иван Ценов“ – Враца, директорът на елитната гимназия Веселка Сиракова награди с грамоти най-изявените ученици за високите им постижения в национални кръгове на олимпиади. Отличия получиха над 120 възпитаници на учебното заведение. 


Над 120 възпитаници на гимназията получиха отличия за успехите им в национални олимпиади и състезания по български език и литература, математика, информатика, информационни технологии, чужди езици, биология и здравно образование, химия и опазване на околната среда, физика и астрономия, география и икономика, история и цивилизации, философия, музика и изобразително изкуство, както и в спорта.

Веселка Сиракова, директор на ППМГ -  „Акад. Иван Ценов“ – Враца
"Благодарим Ви за високите резултати. Благодарим и на колегите, са работили с вас и са ви подкрепяли през цялото време. Продължавайте в същия дух, защото съм сигурна, че знанието винаги побеждава." 

А сред отличените в почти всички категории срещаме седмокласника Даниел. За него знанието е на първо място, чете много и всякаква литература. 

Даниел Коловски, ученик в ППМГ -  „Акад. Иван Ценов“ – Враца
"Всички отличия за мен са важни, защото за всяко едно съм положил труд и съм учил. За мен няма най-важно отличие. Има спечелено и заслужено. За всички състезания спечелени имат заслуга моите учители, но аз в нас чета доста допълнителна литература, уча и доста допълнителни неща, които не са в учебния материал." 

Стотиците успехи на децата, на практика за поредна година превръщат учебното заведение в едно от водещите училища в страната.