ВК „Монтана“ загуби първия полуфинален плейоф

05 Април 2021, 19:32     0

Волейболистите на „Монтана“ допуснаха поражение в първия полуфинален плейоф в Суперлигата като гост на „Хебър“ Пазарджик с 3:1 гейма. Срещата се игра в зала „Васил Левски“  в Пазарджик.  „Монтана“ игра без основният си диагонал, високият 219 см. Максим Сапожков, който бе заместен от Любослав Симеонов. Така в първия гейм, след напориста игра от момчетата на Даниел Пеев и доброто включване на втория диагонал Любослав Симеонов, се стигна до размяна на водачеството, равностойност и интрига. На два пъти се стига до равенство при резултат 24:24 и 26:26, но в крайна сметка блокадата на Хебър сложи финалния акорд в гейма. Вторият гейм също премина много оспорвано, „Монтана“ влезе ударно в гейма с 4:0, след напориста игра и отлични изяви на Симеонов гостите водеха с 16:12. Малко по-късно „Монтана“ увеличи аванса си до 6 точки при резултат 22:16, това бе непреодолима разлика и Монтана спечели гейма. В третата част вече нямаше интрига. Волейболистите на Хебър отново се стегнаха и намериха правилния ритъм. През цялото време те бяха водещия тим на полето и спечелиха гейма с разлика, като затвориха мача с крайното 3:1. За Монтана най-резултатен бе Любослав Симеонов с 24 точки. За Хебър, Брадли Гънтър с 17 точки. Реваншът е утре в зала „Младост“ в Монтана от 18:30 минути.