ВК “Монтана” разби “Пирин” с 3:1 гейма

22 Февруари 2021, 19:50     0

Волейболистите на “Монтана” разгромиха отбора на “Пирин” Разлог с 3:1 гейма в отложена среща от 7-я кръг на волейболната Суперлига. Мачът започна обещаващо като “Пирин” дори взе първия гейм с 25:23. Това обаче мотивира играчите на “Монтана” които не дадоха шанс на съперниците си в следващите 3 гейма, като дори позволиха на “Пирин” да отбележи едва 13 точки в четвъртия гейм. 220 сантиметровият диагонал на тима от “Монтана” МАксим Сапожков получи плакет за най-полезен състезател в мача след като отбеляза 27 т. 5 аса и 1 блокада, а за “Пирин” Мартин Юруков се отличи с 24 т. 1 ас и 1 блокада. Това бе четвърта победа за “Монана” от началото на сезона, като отборът има записани и 5 загуби и в момента заема шестото място във временното класиране. Този петък на 26 февруари възпитаниците на Даниел Пеев приемат шампиона “Нефтохимик” Бургас в зала “Младост” в Монтана.