Монтана загуби финала за Купата на България

11 Март 2021, 19:37     0

Монтана загуби финалната среща за Купата на България от Берое Стара Загора с 85:57. Срещата се игра в столичната зала “Триадица”. Старозагорки започнаха на много високи обороти, което предреши изходът от двубоя още през първата четвърт която завърши 27:8 в тяхна полза. Това скова тима на Монтана, който продължи да отстъпва на съперника си до почивката и паузата дойде при 24 точки разлика в полза на Берое при резултат 47:23. В началото на третата част, баскетболистките на Стефан Михайлов успяха да се съвземат и да стопят пасива си до 15 точки. Това обаче бе всичко на което бяха способни и до края на  двубоя Берое отново имаше огромно превъзходство и премина разликата от 30 точки малко преди финалната сирена. За Монтана Христина Иванова завърши с 26 точки.