„Монтана“ и „Славия“ си поделиха по точка на „Овча Купел“

04 Май 2021, 17:43     0

„Монтана“ и „Славия“ завършиха на равно при резултат 1:1 в първия си мач от плейофната фаза в групата за оставане в елита. Гостите откриха резултата още в 10-та минута с автогол на Андреа Христов, а в добавеното време няколко секунди преди края на първата част Георги Вълчев изравни. Битката между двата тима изглеждаше напълно равностойна, като в края на срещата единствено прекрасните намеси на Светослав Вуцов лишиха „Монтана“ от победата. Равенството обаче не е в полза на нито един от двата отбора, т.к. "Монтана" пропусна шанса си да се откъсне от последната позиция, а Славия да оглави класирането в групата. В следващия си мач навръх Гергьовден „Монтана“ приема предпоследния в групата „Етър“, а столичани приемат фаворита за оставане в Първа Лига – „Ботев“ Враца.