„Локомотив“ Мездра победи „Янтра“ с 2:1

03 Май 2021, 16:31     0

„Локомотив“ Мездра победи с 2:1 третия в класирането „Янтра“ Полски Тръмбеш, като домакин. Срещата бе от 29 кръг на СЗ Трета лига и се игра на градския стадион в Мездра. Домакините успяха да надвият сериозния си противник, въпреки кадровите проблеми и липсата на топ стрелецът Валдемар Стоянов. Добро впечатление направиха 4-та юноши от школата на Локомотив, на които Николай Нинов гласува доверие като титуляри. Гостите откриха резултата в 13 минута с удар от границата на пеналта на Красен Каравелов. До края на първото полувреме гостите запазиха преднината си. В 60 минута Лионел Матадос върна мездренчани в мача с красив удар по диагонала от близо 25 метра. В 71 минута се случи пълния обрат, когато Милен Василев проби по левия фланг и намери голмайсторът Матадос пред голлинията, който стреля и оформи крайното 2:1. Следващият мач на мездренчани е на 9 май в неделя, като гост на „Бдин“ Видин.