“Ботев” отстъпи на “Черно Море” във Варна

23 Ноември 2020, 19:08     0

“Черно Море” победи “Ботев” Враца с 2:1. Мачът бе от 13 кръг на Първа Лига. Файсел Касми откри резултата в 32 мин., с удар от дистанция, а в края на полувремето Аласан Н’Диайе изравни след центриране от ъглов удар. Варненци започнаха мача с повече агресия, още в 16 мин. Файсел Касми стреля към вратата на Христо Митов, но стражът на “Ботев” парира удара. Последва ситуация и за врачани, Чавдар Ивайлов намери Юлиян Ненов отдясно, който шутира, но топката се удари в страничната греда и излезе в аут. Втората част отново започна с доминация за “моряците”, които пропуснаха две добри положения пред вратата на Королев, който се появи на мястото на Митов. В 79 минута Курьор изригна с 13-я си гол през сезона. Звездата на варненския тим получи топката от Касми и със страхотен шут по диагонала спря топката в мрежата на Королев. В следващия кръг врачани се изправят срещу шампиона “Лудогорец”. Мачът ще се играе на 29 ноември, в Разград от 14:45 ч.