Втора загуба за „Монтана” срещу „Партизан”

07 Декември 2017, 17:39     0

Отборът на "Монтана" допусна първата домакинска загуба и общо трета в турнира на Адриатическата лига. Пред едва 200 зрители в зала „Младост” възпитаничките на треньора Стефан Михайлов отстъпиха със 71:77 на "Партизан"-Белград. Срещата бе от VIII кръг в група „Б”, а след него домакините слязоха на трето място в класирането с 13 точки. Гостите започнаха по-добре мача, спечелиха първата част с 21:15, като разликата от 6 точки се запази до края. Последните минути бяха инфарктни. С кош на Сара Бут в 34 мин. преднината на Партизан бе сведена само до 2 точки – 56:58. Последваха две последователни успешни стрелби от далечно разстояние на неуловимата Миляна Божович. С тройка за 67:68  Димана Макариева върна интригата 1.27 мин. преди сирената. Домакините обаче сякаш нямаха решение, а и сили за обрат. Американката Сара Буут завърши с дабъл-дабъл за "Монтана" - 19 точки и 10 борби. За "Партизан" Миляна Божович отбеляза 32 точки и към тях добави 8 борби и 6 асистенции. На 13 декември, монтанчанки гостуват в Загреб на шампиона на Хърватия "Медвешчек".