Врачански атлети останаха без медали в шампионата по хвърляния

02 Март 2018, 14:21     0

Без медал останаха врачанските атлети в Националния шампионат по хвърляния. Надпреварата се проведе в Балчик. При юношите под 20 години в хвърлянето на копие Константин Гунев се класира пети. Възпитаникът на Юлияна Борисова изпрати уреда на 41.09 метра в най-добрия си втори опит. Съотборникът на Гунев- Сергей Стаменов остана девети в мятането на диск при мъжете с 32.61 метра. В същата дисциплина и възрастова група бившият врачански атлет Боян Костов, който в момента се състезава за столичния КЛАСА спечели златото с 51.53 метра. Друг врачанин - Димитър Правчански, също защитаващ емблемата на КЛАСА се нареди на трето място с 45.07 метра. Малко не достигна на Искрен Иванов от АК „Враца” да спечели бронзовото отличие на копие и той се задоволи с четвъртото място с резултат 58.86 метра. Отлично в шампионата се представиха атлетите от Мизия. Венелин Кашов стана шампион на копие при юношите под 18 години. Възпитаникът на Красимир Тенджерски заслужи златото с убедителна преднина от повече от 3 метра. Той оглави класирането още след първия опит с 47.32 метра, а в четвъртия стигна до 48.96 метра. Съотборникът му Иван Беляшки завоюба бронзовия медал в дисциплината с 44.54 метра.