U19 на „Ботев” с нова загуба

14 Май 2018, 16:11     0

В 27-ия кръг на първенството за  U19 „Ботев” Враца допусна поредно поражение този път с 1:2 от „Локомотив” Пловдив. Двубоя които се игра на стадиона „Христо Ботев”във Враца  започна с повече атаки на гостите . Още в 6-та мин. вратарят Кристиян Иванов спаси два последователни шута. В 12-та мин. отново той предотврати сигурно попадение, избивайки топката в корнер. Домакините поизравниха играта в средата на първата част, но точно тогава получиха гол чрез Октай Юсеин в 28-та мин. след бърза контраатака. В 32-та мин. „смърфовете” увеличиха преднината си. Димитър Законов прехвърли стража на врачани, кълбото срещна напречната греда и той го довкара от гол линията за 0:2. През второто полувреме  нямаше много положения  за гол пред двете врати. Врачани се опитаха да бъдат равностойни на противника си.Но само шута  в 55-та мин. на много добре игралият в срещата Александър Петров за малко не уцели целта. Няколко добри изяви на вратаря на „Ботев” запазиха за дълго резултата. В 84-та мин. самостоятелен пробив на Александър Петров доведе до пас към Иван Велчев, който се измъкна от защитата и реализира за крайното 1:2. Така врачани остават последни на дъното в класирането с актив от само 6 точки.