СУ „Христо Ботев“ спечели „Купата на Coca-Cola 2018“

11 Юни 2018, 17:24     0

Изключителен успех постигна  тимът на СУ „Христо Ботев“ Враца във Варна. Врачани надвиха във финала за „Купата на Coca-Cola 2018“ 3-то ОУ „Димитър Талев“ -Благоевград. Герой на мача е Георги Георгиев, който донесе победата на своя отбор с решаващата четвърта дузпа след 0:0 в редовното време. По пътя към финала врачани, с ръководител Васко Василев, победиха СМГ „П. Хилендарски“ -София с 3:2, ОУ „Тодор Каблешков“- Пловдив с 3:1, 7 СУ „Найден Геров“ -Варна с 2:1 и за втори път СМГ „П. Хилендарски“ с 3:0. Единственото равенство 1:1 бе срещу ОУ „Д-р Петър Берон“ -Момчилград. Шампионите спечелиха голямата награда на турнира, първото да гледат на живо мач от четвъртфиналите на световното първенство в Русия. За успеха на СУ „Христо Ботев” играха: Николай Велчев, Георги Георгиев, Цветомир Параскевов, Цветослав Сарпионов, Емил Панов, Димитър Димитров, Мартин Топалийски, Димитър Боцев, Велизар Митков и Християн Елисейски.