СК „Олимпия - Враца” с три титли от Националния шампионат

19 Февруари 2018, 17:41     0

Три титли и един сребърен медал завоюваха атлетите на СК „Олимпия-Враца” в Националния шампионат за момичета и момчета под 16 години. Надпреварата се проведе в зала „Асикс Арена” в София. Без конкуренция в бягането на 800 и 1500 метра бе Никола Костадинов.  Възпитаникът на Юлияна Борисова финишира за 2:09.85 минути в по-късата дистанция, а на 1500 метра грабна златото с 4:37.19 минути. Две отличия за СК „Олимпия-Враца” спечели и Михаела Миткова. Тя стана шампионка на 60 метра с препятствия с 9.19 секунди, което е неин личен резултат. В спринта на 60 метра възпитаничката на Юлияна Борисова финишира втора за 8.13 секунди, като бе изпреварена единствено от Мария Симовска от столичния СК „Спортико”. Най-развълнуван от успехите на своите възпитаници бе треньорът в СК „Олимпия - Враца” Юлияна Борисова. Тя бе категорична, че постоянството и усърдието в тренировките на Михаела и Никола са дали своя резултат. На 60 метра с препятствия, но при момчетата до 16 години Алекс Иванов от АК „Павел Павлов”-Враца влезе във финал, където се нареди на пета позиция с 10.77 секунди. В трибоя - 60 метра, скок дължина и 800 метра при 14-годишните най-добре от врачанските атлети се представи Никола Тодоров от АК „Враца”.  Възпитаникът на Альоша Велков влезе в топ 20 със 141 точки.