Провал за българските биатлонисти в Пьонгчанг

12 Февруари 2018, 18:15     0

Провал за българските биатлонисти в преследването на 12,5 км при мъже на Олимпиадата в Пьонгчанг. Красимир Анев, който стартира 37-и, завърши 45-и с 5 грешки и изоставане от 5:06.2 минути от победителя – французина Мартен Фуркат. Веднага след Анев се нареди Владимир Илиев, който прогресира с 8 позиции в сравнения със спринта, въпреки че допусна 7 грешки и пасив от 5:17.0 минути. Антон Синапов пък остана на последното 60-о място с 8 пропуска и на 7:57.4 минути. Златният олимпийски медал в преследването спечели Мартен Фуркад. Французинът стартира от 8-а позиция, допусна една грешка в стрелбата още при първото си влизане на огневия рубеж, но след това без безгрешен, финиширайки за 32:51.7 минути. Голямата изненада поднесе 20-годишният Себастиан Самуелсон от Швеция. Той започна 14-и, но също допусна само една грешка при стрелбата и в крайна сметка се нареди втори на 12.0 секунди след победителя. Световният първенец в спринта от Хохфилцен 2017 Бенедикт Дол от Германия се класира трети с пасив от 15.1 секунди също с една грешка при стрелбата. При дамите единствената ни представителка в преследването на 10 километра Емилия Йорданова, завърши на 55-а позиция, на 6:29.0 минути от победителката Лаура Далмайер от Германия. Българката допусна общо 6 грешки в стрелбата. 28-годишната Йорданова потегли от последната 60-а позиция, като успя да изпревари 3 състезателки, тъй като две биатлонистки не стартираха. Далмайер грабна златото с време 30:35.3 минути, като не улучи само една от 20-те мишени. Тя е първата в историята на Олимпийските игри биатлонистка, която успява да спечели преследването, след като е била първа и в спринта. Анастасия Кузмина от Словакия завоюва сребърния медал след финален спринт с французойката Анаис Бесконд, която пък се задоволи с бронзовото отличие. Мария Киркова също трябваше да стартира днес в Гигантския слалом в алпийските ски, но състезанието бе отложено заради силния вятър.