Пламен Петков триумфира с титла на скок при мъжете

05 Февруари 2018, 14:34     0

Пламен Петков е шампион на България на дълъг скок при мъжете. Националният шампионат се проведе в столичната залата „Асикс Арена”. Състезателят на врачанскияСКЛА „Ивайло Младенов” и останалите призьори решиха битката при последните си шести опити. 14 състезатели взеха участие в дисциплината. Още на старта Пламен Петков се подсигури със 7.21 метра. Във втория си опит той добави 5 сантиметра за 7.26 метра. Врачанинът продължи стабилната серия със 7.24 метра. За 4-ия, 5-ия и 6-ия кръг останаха най-добрите осем. В 4-ия повечето атлети направиха фаулове. Нищо не се промени и в петия кръг, само Пламен Петков пропусна опита си, за да събере сили за последния кръг и изведнъж се оказа на трета позиция. И тук именно се прояви силният му дух и непримиримостта му. Той изпълни един много добър технически скок и се приземи най-далече – 7.48 метра, което е негов личен рекорд. Втори с 6 сантиметра по-малко остана Румен Димитров от„Локомотив”-Пловдив, а трети е Даниел Анков от КЛАСА със 7.36 метра. Титлата е първа за Пламен Петков при мъжете и първа са СКЛА „Ивайло Младенов”. В скока на дължина при жените Вероника Николова от АК „Павел Павлов” се нареди на осма позиция с 4.95 метра. 15-годишната й съотборничката Десислава Йорданова участва извън класирането и постигна 5.05 метра. Състезателят от мездренския клуб „Атлет”Митко Ценов очаквано се окичи със златното отличие в бягането на 1500 метра. Той спечели титлата с 3:47.54 минути. Подгласник на Ценов стана съотборникът му Иво Балабанов с 3:51.61 минути. Митко Ценов завоюва златния медал и на 800 метра.Възпитаникът на Йоло Николов спечели титлата с време 1:53.10 минути. На 3000 метранеговият треньор е шампион. Николов финишира за 8:17.78 минути. В тази дисциплина Иво Балабанов от мездренския клуб е бронзов медалист с 8:20.86 минути. При жените съотборничката му Дева-Мария Драгиевае 5-а с 10:49.42 минути.  При гюлетласкачките Нели Николова от „Олимпия – Враца” и Гита Додова от АК „Враца” са съответно 11-а и 12-а с постижения от 9.12 метра и 8.02 метра.