Първа домакинска загуба за „Монтана”

23 Януари 2018, 13:36     0

Отборът на „Монтана” допусна първата си домакинска загуба в първенството на обединената „А” група. В първия си истински мач от началото на сезона в родния ни шампионат възпитаничките на Стефан Михайлов бяха разбити със 76:82 от младия отбор на „Берое”. Срещата вървеше добре за монтанчанки, които спечелиха първите три части, а в началото на четвъртата преднината им достигна 11 точки разлика. Последните минути на мача обаче гостите от Стара Загора изригнаха и заслужено ликуваха. Радостина Димитрова бе най-резултатна за „Монтана” с 18 точки. Капитанката на домакините Димана Макариева вкара 15 точки и към тях добави 8 борби. Виолина Кочева от „Берое” се отличи с 30 точки, с които стана топ-реализатор на двубоя. В следващия кръг „Монтана” гостува на „Рилски спортист” в „Арена Самоков”.