„Монтана” победи лидера в Адреатическата лига

01 Февруари 2018, 15:59     0

Баскетболистките на „Монтана” прегазиха лидера в класирането на Адриатическата лига „Будучност” -Подгорица. Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов отговориха на агресията с агресия, наложиха се с 67:61 точки и са само на две победи от класиране за финалния турнир. Домакините водеха през целия мач, като в един момент разликата стигна 18 точки. В последната четвърт обаче черногорки се хвърлиха ва банк и три минути преди края успяха да намалят аванса на монтанчанки само до три точки 60:57. С невероятна тройка стотни преди сирената Радостина Димитрова възпламени залата, а след това Виктория Стойчева отбеляза от невъзможна ситуация и „Монтана” спечели заслужено. Американката Сара Бут завърши с дабъл-дабъл за „Монтана” - 11 точки и 13 борби. Най-резултатна за победителките с 14 точки бе Христина Иванова. За „Будучност” Кристина Топузович отбеляза 13 точки. С 10 точки и 10 борби се отличи Мари Малоун.