Милица Мирчева с отборна титла в САЩ

01 Март 2018, 17:36     0

Продължава отличното представяне през зимния сезон в САЩ на една от най-добрите български атлетки в бяганията на средни и дълги разстояния Милица Мирчева. Състезателката на СК „Атлет”, която в момента е студентка във Флорида, беше с основен принос за отборната титла на женския университетски тим на лекоатлетическия шампионат в зала на Атлантическата конференция. Надпреварата се проведе в Клемсън - Южна Каролина. В конкуренцията на 28 състезателки от 13 щатски университети и колежи 23-годишната възпитаничка на треньора Йоло Николов спечели сребърен медал в една от коронните си дисциплини - 5000 метра. Мирчева пробяга дистанцията за 16:34.93 минути, като остана на 27.81 секунди от своето върхово постижение в кариерата си. На 3000 метра Спортист №3 на Мездра финишира шеста от 36 стартирали състезателки с време 9:23.87 минути. Така женският тим на Florida State University оглави отборното класиране с общ сбор от 91 точки.  При мъжете също триумфираха представителите на Florida State University, които събраха актив от 111 точки.