“Ботев” Враца с втора загуба в Първа лига

30 Юли 2018, 16:20     0

Отборът на “Ботев” Враца допусна второ поредно поражение в Първа лига. Възпитаниците на Сашо Ангелов загубиха с 3:1 като гост на “Дунав” Русе. Срещата не предложи качествен футбол заради лошия терен, който не издържа на проливния дъжд, изсипал се в Русе. В началото на двубоя русенци започнаха по-активно, но без особени опасности пред вратата на Николай Кръстев. След 15-та минута ботевци започнаха да играят по-уверено, но противно на показаното на терена русенци поведоха в резултата след неразбирателство между Кръстев и защитник на “Ботев”, което позволи на Ахмед Ахмедов на празна врата да открие резултата. Три минути по-късно Даниел Гаджев игра с ръка в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Божидар Васев, който без да се замисли направи резултата 2:0. През второто полувреме отново ботевци бяха по-дейният отбор и логичното се случи в 56-та минута, когато след хубава атака, Петър Атанасов намали резултата. В 63-тата минута “Дунав” уби интригата в двубоя, след като Борислав Балджийски стреля слабо във вратаря на Ботев, но след груба грешка топката влезе отново във вратата на врачани. До края на мача “Ботев” всячески се опитваше да отбележи, но без резултат. В следващият двубой врачани ще се изправят срещу състава на “Левски” София, който ще се изиграе на 5-ти август от 18:30ч.