„Ботев” – Враца с равенство срещу арменци

29 Юни 2018, 14:17     0

„Ботев”-Враца изигра първата си контрола от лагера в Банско. Врачани се изправиха срещу арменския „Гандзасар Капан”. Двубоят който се игра на стадион „Свети Петър” завърши наравно 1:1. Попадението за ботевци отбеляза Петър Атанасов, който откри резултата в 28-та мин., а съперникът изравни от дузпа в 50-та мин. Наказателният удар бе предизвикан за нарушение извършено от футболист дошъл на проби от Гърция. Новакът в Първа лига „Ботев” игра по-добре и създаде повече положения за гол през първото полувреме. Втората част бе напълно равностойна, като и двата отбора пропуснаха да спечелят мача, след няколко чисти положения за отбелязване на гол. В игра за тима на Сашо Ангелов влязоха всички, освен лекуващия контузия Иван Колев. Съперникът на врачани е носител на купата на Армения и ще участва в Лига Европа през следващия сезон. Треньорският екип на „Ботев” остана доволен от проверката, която беше много полезна за това да се видят всички състезатели в игра. „Арда” Кърджали е следващия съперник на врачанския клуб по време на подготовката в Банско. Двубоят ще се играе в събота от 17.00 ч. на стадион „Свети Петър”.