”Ботев” Враца победи „Славия”

14 Юни 2018, 17:13     0

„Ботев” Враца победи „Славия” с 4:2.  Първата контрола за врачани от лятната им подготовка   се изигра на националната футболна база в Бояна. В 7 -та мин. Валери Домовчийски отбеляза първия гол  в срещата. Минути по-късно  Спас Георгиев вкара за  2:0 в полза на „Ботев”. Цветелин Чунчуков върна един гол за „столичния” тим  след центриране на Момчил Цветанов в 31-та мин., но отново Домовчийски направи резултата 1:3 преди края на полувремето. След паузата двата състава си размениха по едно попадение.  „Славия” отбеляза чрез  Георги Йомов в 61-та мин. А в 78-та Петър Атанасов оформи крайното 4:2 за тима на Сашо Ангелов. На контролния мач  присъства и кмета на Община Враца Калин Каменов. Той очаква с изиграването на повече проверки с класни съперници отбора да се подготви за Първа лига. В селекцията на врачани за новия сезон ще попаднат футболисти, които имат качества но нямат високи финансови изисквания. Освен това Калин Каменов изясни защо ще се разчита главно на играчите които класираха отбора в елита. Дебют за „Ботев” направи капитанът на U19 Иван Велчев.  Втората контрола от лятната подготовка се предвижда за 16 юни , съперник на врачани ще е отбор от Южна Африка.