„Ботев”-Враца победи с 4:1 „Спартак” – Плевен

07 Февруари 2018, 17:34     0

Отборът на „Ботев”-Враца записа четвърта победа в контролните срещи от зимната подготовка. Врачани се наложиха с 4:1 над третодивизионния „Спартак”-Плевен. Двубоят се игра днес на терена с изкуствено покритие на Националната футболна база „Бояна” в София. Срещата не започна по най-добрия начин за врачани. Още в 6-ата минута след грешка на вратаря Александър Любенов тимът на „Спартак” откри резултата. В 13-ата минута след далечен удар Йордан Апостолов нацели гредата. Борислав Борисов също имаше шанс да изравни в 35 – ата минута след като излезе сам срещу вратаря, но прехвърли вратата. Пет минути по-късно Фиданин центрира и на 3-4 метра от голлинията Иван Колев и Борисов се разминаха с топката. Три минути преди края на първата част Спас Георгиев центрира Иван Колев стреля с глава, но вратарят на „Спартак” Ивайло Яначков изби топката. При добавката Колев уцели гредата. Така двата тима се оттеглиха на почивката с гол аванс в полза на плевенчани. През втората част врачани напълно контролираха ситуацията на терена и логично отбелязаха четири безответни гола. В 61 – ата минута Йордан Апостолов изведе зад гърба на защитата Спас Георгиев, който центрира в наказателното поле и Колев засече за 1:1. Две минути по-късно Атанас Кабов центрира и Иван Колев с глава изведе врачани напред в резултата. Георгиев се разписа за 3:1 в 65-ата минута след пробив през центъра на терена и силен удар. Крайното 4:1 в полза на „Ботев” – Враца оформи Урош Стаменкович в 78-ата минута след като засече удар на Румен Рангелов. Следващата проверка на врачани е на 10 февруари – събота от 15.00 часа срещу „Ботев”- Пловдив на стадиона в Коматево.