„Ботев” стартира с победа срещу „Нефтохимик”

26 Февруари 2018, 13:55     0

„Ботев”-Враца започна с победа пролетния полусезон във Втора Професионална футболна лига. Момчетата на Сашо Ангелов спечелиха гостуването си на „Нефтохимик” – Бургас с 2:0. Двубоят се игра на стадиона в с. Българово. Врачани определено бяха по-добрият тим и още в 7-ата минута имаха възможност да открият резултата. След самостоятелен пробив Атанас Фиданин стреля, но топката премина над вратата. Само няколко минути по-късно и Иван Колев отправи силен удар, но отново на сантиметри над напречната греда. В 21-ата минута Петър Атанасов също пробва късмета си, но вратарят на домакините спаси. Минута по-късно обаче Йордан Апостолов би от упор, стражът изби, но при добавката Иван Колев не сгреши за 0:1. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката. През втората част отново врачани бяха по-дейни на терена и в 68-ата минута удвоиха преднината си. Капитанът на ботевци Иво Михайлов открадна топката, стигна до аутлинията и центрира в пеналта, където Иван Колев за втори път прати топката в мрежата на домакините за 0:2. Тимът на „Нефтохимик” доигра срещата с човек по-малко, след като капитанът на отбора Станислав Жеков получи червен картон. Единственият точен удар за бургазлии в очертанията на вратата на врачани бе едва в 75-ата минута, но Христо Митов спаси. Така двубоят завърши с успех за тима на „Ботев”-Враца с 2:0. Успехът на „Ботев” срещу „Нефтохимик” 11-и от началото на първенството. Така врачани продължават да оглавяват временното класиране в групата с актив от 38 точки. Толкова има и вторият в подреждането тим на „Царско село”, но е с по-лоша голова разлика. На трета позиция е съставът на „Локомотив”-София с 35 пункта.