"Ботев" с равенство 1:1 срещу "Арда"

02 Юли 2018, 16:39     0

„Ботев” Враца изигра втория си контролен мач от подготовката си в Банско. Врачани  завършиха 1:1 с „Арда” Кърджали в събота  на градския стадион в Разлог. Двубоя започна добре за ботевци с няколко положения за отбелязване на гол. Успешното начало даде резултат  в 34-та мин. когато Петър Атанасов откри  за 1:0 в полза на врачани.  Георги Андонов от състава на новака във Втора лига се опита  да възстанови равенството, но изстрелът му от пряк свободен удар в 43-та мин. срещна гредата.  През втората част мачът беше равностоен с повече единоборства по терена. Но в крайна сметка се стигна до изравняване чрез Атанас Чепилов, който оформи крайния резултат в 75-та мин. Следващата проверка на врачани е срещу "Ботев” Пловдив, двубоя ще се играе на 4 юли в Банско. Голяма е вероятността „Ботев” Враца да домакинстват на стадион „Огоста“ в Монтана за част от мачовете от есенния дял на Първа лига. Това стана ясно след като от ръководството на новака в елита са поискали да приемат съперниците си в съседния град, тъй като  стадион „Христо Ботев”  във Враца на този етап не отговаря напълно на условията. Със свое решение Спортно-техническата комисия при БФС прие предложената програма за първите три кръга в елита. На 20 юли врачани ще гостуват  на „Черно море”, а на 27 юли – на „Дунав” /Русе/. И двата мача са от 20.45 ч. А на 5 август 18:30ч. е заложено и първото домакинство „Ботев” срещу  столичния град „Левски”.