„Ботев” победи в контрола „Янтра 1919”

31 Януари 2018, 16:24     0

U 19 на „Ботев”-Враца записа победа в първата си контролна среща от зимната подготовка. Момчетата на Любен Любенов надиграха връстниците си от „Янтра 1919”-Габрово с 3:2. Двубоят се игра на терена с изкуствено покритие в спортен комплекс „Христо Ботев”. Наставникът на врачани пусна в игра и момчета от тима на U 17. Мачът не започна по най-добрия начин за домакините. В 21-ата минута гостите откриха резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на централния бранител на домакините. Точен за лидера в зона „Велико Търново” бе  Даниел Христов. След 30-ата минута домакините взеха инициативата и на два пъти Алекс Иванов и веднъж Любомир Василев нямаха шанс да реализират. В последните секунди на полувремето ботевци изравниха с попадение на току-що влезлия в игра Ивайло Тодоров. Ангел Дойчинов премина четирима съперници и подаде на Тодоров в пеналта, който насочи топката по диагонала и я прати в мрежата за 1:1. При този резултат приключи първата част на мача. Второто полувреме започна с натиск на врачани и голът не закъсня. В 63-ата минута Деян Цветанов прати топката в мрежата и изведе „Ботев” напред. Десетина минути преди края на мача неразчетено излизане на другия централен бранител на врачани позволи на гостите на изравнят. В 88-ата минута Ангел Дойченов нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран и реферът Лукан Луканов не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар. Потърпевшият сам изпълни дузпата и оформи крайното 3:2 в полза на „Ботев”. Следващия контролен мач на U 19 е на 10 февруари срещу тима на „Витоша”-Бистрица. Отборът на U 17 играе в събота – 3 февруари във Враца срещу връстниците си от „Левски - Раковски”. Проверката ще е на терена с изкуствена настилка в спортен комплекс „Христо Ботев”.