„Ботев” победи „Черноморец” след обрат

05 Март 2018, 15:53     0

Отборът на „Ботев”-Враца победи с 3:2 „Черноморец”-Балчик в първия си домакински мач от пролетния полусезон във Втора професионална футболна лига. Победата на врачани не дойде никак лесно. Гъстата мъгла затрудни максимално футболистите и на двата отбора. Домакините започнаха ударно срещата и още във втората минута имаха възможност да отбележат гол, но Иван Колев беше пресиран преди да нанесе решителния удар. В 10-ата минута противно на очакванията гостите откриха резултата при първата си атака към вратата на врачани. Виктор Митев центрира отляво и Александър Попов от няколко метра прати топката в мрежата за 0:1. Въпреки негативния резултат момчетата на Сашо Ангелов не се предадоха и продължиха да атакуват, но на няколко пъти атаките на врачани бяха спирани от бранителите на „Черноморец”. В 35-ата минута Кристиян Григоров не успя да уцели добре топката с глава след асистенция на Атанас Кабов. Две минути по-късно гостите отново изненадаха неприятно ботевци. Александър Попов се измъкна от защитата и удвои преднината на „Черноморец”. В 45-ата минута Попов стреля опасно, но този път стражът на „Ботев” Христо Митов спаси. В даденото от съдията едноминутно продължение на първата част Спас Георгиев центрира в пеналта и Иван Колев намали на 1:2. Още в първите минути на втората част врачани имаха възможност за възстановят равенството, но удар на Йордан Апостолов премина в покрай страничния стълб, а малко по-късно стражът на гостите парира изстрели на Петър Атанасов и Иван Колев. В 71-ата минута тимът на „Черноморец” бе на път да отбележи и трето попадение. Вратарят Христо Митов отрази удар на излязъл сам срещу него нападател, а Кристиян Григоров отби пред голлинията последвалия удар на съперник. В 77-ата минута Петър Атанасов се разписа за 2:2, а четири минути преди последния съдийски сигнал врачани стигнаха до пълен обрат в резултата. Йордан Апостолов изведе в удобна позиция влезлият като резерва Янаки Смирнов, който оформи крайното 3:2 в полза на „Ботев”-Враца. Кметът Калин Каменов, който е и председател на футболния клуб бе доволен от победата на „Ботев”, но не скри разочарованието си от решението на БФС двубоят да се играе, въпреки лошите атмосферни условия. Във временното класиране тимът на „Ботев”-Враца заема първо място с 41 точки, колкото има и вторият „Царско село”. Трети е отборът на „Локомотив”-София с 35 точки и мач по-малко. В следващия кръг врачани гостуват на „Несебър”. Двубоят ще се играе на 10 март от 12.30 часа.