Борци на „Ботев 93” с два медала

06 Юни 2018, 16:15     0

Двама  състезателите на „Ботев 93” спечелиха медали от държавният личен и отборен шампионат по класическа борба за момчета.На проведеното състезание в Пловдив  вицешампион стана Иван Костов. Във финала при 41-килограмовите той отстъпи на Галин Иванов от „Изобор” -Плевен. Мирослав Марчев пък заслужи бронз в категория 35 кг, а Ангел Ангелов 38 кг е 10-и. Борците от Оряхово  представиха най-добре  северозапада  и  се прибраха с три златни медала от Пловдив. Отличията завоюваха,  при най-леките шампион  в категория 35 кг е Борислав Емилов, който във финала надви Мартин Добрев от „Миньор” -Перник.  Злато взе и Борислав Кирилов от Оряхово, след успех в решителната схватка с Давид Николов от „Спартак”- Дупница. Трета титла за клуба си спечели Красимир Калоянов /44 кг/, надделявайки над Емилиян Данаилов от „Рилски спортист” -Самоков. Бронзови медалисти от представителите на „Надежда 2014” са Виторио Василев /57 кг/ и Марио Митков /+85 кг/.