Атлетите от СУ „Христо Ботев” с най-много първи места

14 Март 2018, 15:49     0

Приключи Общинското първенство по лека атлетика за ученици. Надпреварата се проведе днес на покритата лекоатлетическа писта в спортен комплекс „Христо Ботев” във Враца. Големите победители в шампионата са лекоатлетите от СУ „Христо Ботев”, които спечелиха три от общо четири първи места. 13 отбора в двете възрастови групи – 5-7 клас и 8-10 клас взеха участие в шампионата. Състезателите мериха сили в дисциплините 100 метра, 200 метра, 400 метра и 800 метра, скок дължина и тласкане на гюле. Не всички обаче важат за отделните възрастови групи. При момичетата от 5 до 7клас първи с 82 точки се нареди тимът на СУ „Христо Ботев”. На втора и трета позиция са съответно отборите на ПЕГ „Йоан Екзарх” със 74 точки и ППМГ „Акад. Иван Ценов” с 65 точки. В същата възрастова група, но при момчетата отново съставът на СУ „Христо Ботев” спечели първото място със 118 точки. Втори останаха лекоатлетите от ОУ”Васил Левски” с 90 точки, а трети са възпитаниците на СУ „Никола Войводов” с 53 точки. При девойките от 8 до 10 клас триумфираха спортистките от ППМГ”Акад. Иван Ценов” със 109 точки. След тях останаха отборите на ПЕГ „Йоан Екзарх” със 105 точки и СУ „Христо Ботев” с 46 точки. При юношите заслужено първото място спечели тимът на СУ „Христо Ботев” със 138 точки. Втори и трети са съответно съставите на СУ „Васил Кънчов” със 115 точки и ПТГ „Н.Й.Вапцаров” с 50 точки. Главен ръководител на Общинското първенство по лека атлетика бе Альоша Велков, а главен съдия Десислава Младенова.  Според регламента на „Ученически игри” за следващия етап – Областно първенство се класират само победителите в отделните възрастови групи.