Очаквана победа за волейболистите на „Монтана”

22 Януари 2018, 14:32     0

„Монтана” спечели очаквано домакинската си среща с „Арда”-Кърджали. Северозападният тим се наложи с 3:1 и записа десетата си победа от началото на сезона във волейболната Суперлига. Треньорът на домакините Даниел Пеев бе дал почивка на някои от основните си състезатели и започна мача с Делчо Раев, Георги Михалев, Кристиян Петров и новото попълнение от Франция Себастиан Роата. В началото това не се отрази на „Монтана”, като тимът спечели убедително първата част с 25:16. За това помогнаха петте блокади и добрата игра на тима в атака. Във втория гейм успеваемостта на домакините в нападение бе дори по-висока, но тимът започна да греши повече и съперникът се възползва. „Арда” изравни резултата след 25:21 точки. До края „Монтана” не остави съмнение в превъзходството си и с отлична игра на контраатака успя да затвори мача след 25:20 и 25:21 точки. Кирил Клетс бе най-резултатен за успева с 21 точки (2 аса, 2 блокади). Младежкият национал Аспарух Аспарухов се отличи със 17 т. За „Арда” Симеон Топузлиев записа 16 точки (2 аса), с една по-малко от него мача завърши Иван Замфиров.